Jak możemy Ci pomóc?

Wszystkie tematy pomocy

Czym zajmuje się Elibri?

Świadczymy usługi, które mają ułatwiać funkcjonowanie wydawcom. Wierzymy, że podstawą funkcjonowania rynku książki jest dobra, rzetelna informacja, bez której nie ma mowy o sukcesie marketingowym. Dostarczamy dostosowane do potrzeb odbiorców narzędzia ułatwiające zarządzanie publikacjami na rynku książki. Pomagamy uzyskać kontrolę nad produktami, od etapu zapowiedzi wydawniczej, poprzez internetową sprzedaż, aż do końcowych rozliczeń.

Jaki jest cel funkcjonowania eLibri?

Zbudowaliśmy Elibri, by ułatwiać pracę tym, którzy funkcjonują na rynku książki. Naszym pierwszym i najważniejszym celem jest udostępnianie branży wydawniczo-księgarskiej wiarygodnych informacji. Cały czas się rozwijamy i śledzimy to, co się dzieje na rynkach światowych tak, by móc odpowiadać na wszystkie potrzeby wydawców.

Kto może korzystać z Elibri?

Usługi eLibri są przeznaczone dla wszystkich uczestników rynku książki. Współpracujemy z 300 firmami z różnych stron książkowej barykady. Z naszego głównego projektu Systemu Metadanych Elibri mogą korzystać wszyscy uczestnicy rynku wydawniczo-księgarskiego. Został stworzony tak, by być funkcjonalnym narzędziem dla wydawców, hurtowników i księgarzy. Z naszych usług korzystają także uczestnicy systemów aukcyjnych, porównywarki cenowe oraz portale czytelnicze.

Jak mogę zarejestrować się w Systemie Metadanych eLibri?

Jest to bardzo proste i zajmuje około 2 minut. Po prostu kliknij na przycisk Załóż konto. Rejestracja jest bezpłatna i pozwala na poznanie, jakie narzędzia możesz mieć do dyspozycji.

Czy korzystanie z Systemu Metadanych eLibri jest płatne?

Założenie konta jest bezpłatne. Płatne jest jednak dodawanie rekordów produktów do bazy danych. Wysokość opłat jest z góry ustalona – zajrzyj do cennika.

Czy mogę przeglądać rekordy dodawane przez innych wydawców?

W systemie metadanych Elibri odbiorcy opisów tacy jak: hurtownie, sklepy, księgarnie mogą bezpłatnie przeglądać i pobierać dane. Można to robić pracując w aplikacji internetowej lub przy pomocy API. By założyć konto, które umożliwia przeglądanie bazy skontaktuj się z nami

Jakie informacje znajdę w Systemie Metadanych eLibri?

W bazie znajdziesz szczegółowe dane na temat książek, takie jak: tytuł, podtytuł, tytuł oryginalny, nośnik na którym publikacja jest udostępniana, dane o osobach związanych z powstawaniem publikacji, wymiary fizyczne nośnika, liczbę stron, liczbę nośników (np. CD), opisy merytoryczne, dane handlowe, kategorie tematyczne. Jednak to co nas wyróżnia, to możliwość gromadzenia fragmentów publikacji. Jeśli wydawca sobie tego życzy, to znajdziesz tu też informację o dostępności rynkowej.

Czy potrzebuję specjalistycznego oprogramowania, aby korzystać z Systemu Metadanych eLibri?

Do wprowadzania i zarządzania informacjami o tytułach nie jest wymagane specjalne oprogramowanie. System funkcjonuje w trybie online, do jego obsługi wystarczy dowolna przeglądarka internetowa.

Czy mogę zintegrować swój system informatyczny, aby importować dane z eLibri?

Tak oczywiście ale prawdopodobnie konieczne będzie przygotowanie odpowiedniego konektora, który umożliwi połączenie z serwerami eLibri i import danych. Z przyjemnością Ci w tym pomożemy.

Jaki system kategoryzacji znajdę w Systemie Metadanych eLibri?

Od początku 2019 roku zachęcamy do korzystania z Themy – najpopularniejszej na świecie kategoryzacji, która jest przetłumaczona na język polski. Spójna kategoryzacja jest jednym z narzędzi do porządkowania informacji o książce i pozwala na lepsze gromadzenie danych np. o popycie wśród poszczególnych grup odbiorców. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj do informacji o Themie

Ile firm korzysta z Systemu Metadanych eLibri?

W Polsce eLibri obsługuje obecnie ok. 380 wydawnictw, w tym największe polskie podmioty, takie jak: Prószyński Media, Rebis, Czarna Owca, Zysk, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Literackie. Dzięki swoim działaniom i usługom spółka posiada rozbudowaną sieć kontaktów w branży wydawniczej.

Masz pyta­nia? Chcesz nawią­zać współ­pracę?

Skon­tak­tuj się z nami!

Znamy się na auto­ma­ty­za­cji i opty­ma­li­za­cji pro­ce­sów wydaw­ni­czych.
Przy­go­to­wu­jemy roz­wią­za­nia dla kon­kret­nego wydaw­nic­twa.
Co możemy dla Cie­bie zro­bić? Napisz do nas: kon­takt@eli­bri.com.pl