FAQ 23 listopada 2011

Czym jest platforma eLibri?
eLibri to jednolita, usystematyzowana baza danych publikacji sprzedawanych przez wydawnictwa, hurtownie i księgarnie. eLibri to instrument marketingowy otwarty dla wszystkich uczestników rynku księgarskiego.
 
Jaki jest cel funkcjonowania eLibri?
Celem eLibri jest udostępnienie branży wydawniczo-księgarskiej, jak i jej klientom informacji o dostępnych produktach, jak i tych, których premiera jeszcze nie nastąpiła (zapowiedzi). 
 
Kto może korzystać z eLibri?
Do platformy mogą dołączyć wszyscy uczestnicy rynku wydawniczo-księgarskiego, a więc wydawcy, hurtownicy i księgarze.
 
Chcę się zarejestrować w systemie, gdzie mogę to zrobić?
Panel rejestracji i logowania dostępny jest w górnej części strony głównej www.eLibri.com.pl
 
Czy rejestracja w systemie związana jest z jakimiś opłatami?
Rejestracja w eLibri jest bezpłatna.
 
Jakie informacje znajdę w eLibri?
W bazie eLibri znajdziesz szczegółowe dane na temat publikacji (drukowanych i cyfrowych), takie jak: tytuł, podtytuł, tytuł oryginalny, nośnik na którym publikacja jest udostępniana, dane o osobach związanych z powstawaniem publikacji, parametry nośnika, liczbę stron, opisy, dane handlowe, kategorie tematyczne.
 
Co eLibri robi z pozyskanymi informacjami?
eLibri udostępnia informacje o publikacjach hurtowniom księgarskim, księgarniom stacjonarnym i internetowym oraz dystrybutorom treści cyfrowych.
 
Jaki system kategoryzacji stosuje eLibri?
Na platformie eLibri każdy wydawca może zastosować własny system kategorii. Przy udostępnianiu danych innym firmom, kategorie są dopasowywane do systemu stosowanego przez dany podmiot.
 
Czy w eLibri znajdę coś więcej niż opisy?
eLibri wyróżnia się na tle podobnych systemów, gromadzeniem fragmentów publikacji. Każdy z zamieszczonych w bazie eLibri tytułów, może być wzbogacony o materiały takie jak: fragmenty w formatach .pdf, .jpg, .mp3, .wma, recenzje, notki biograficzne autorów.
 
Czego jeszcze mogę dowiedzieć się o tytułach w eLibri?
Wkrótce w eLibri znajdziesz informację o dostępności publikacji w firmach dystrybucyjnych i wydawnictwach udostępniających taką informację.
 
Czy potrzebuję specjalistycznego oprogramowania, aby korzystać z eLibri?
Do wprowadzania i zarządzania informacjami o tytułach nie jest wymagane dedykowane oprogramowanie. System funkcjonuje w trybie online, do jego obsługi wystarczy przeglądarka internetowa.
 
Jak mogę zintegrować swój system informatyczny, aby importować dane z eLibri?
Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego konektora, który umożliwi połączenie z serwerami eLibri i import danych.