Od stycznia 2019 THEMA 1.3 w Elibri 23 listopada 2018

Szanowny Wydawco, Szanowny Dystrybutorze,
 
Zakładamy, że zdajesz sobie sprawę, jak kłopotliwa jest kategoryzacja publikacji na polskim rynku wydawniczym.
Praktycznie każdy z podmiotów; wydawnictwo, hurtownia, sklep internetowy, dysponuje własnym modelem kategoryzacji, a każdy nowopowstający wprowadza następny rodzaj. 
Końca nie widać, panuje chaos, a działy handlowe wykonują zupełnie niepotrzebną pracę, wielokrotnie kategoryzując te same tytuły. 
 
Dlatego, przez ostatni rok, szukaliśmy panaceum na tą przypadłość.
Po rozmowach z doświadczonymi osobami z branży i analizach zagadnienia, jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy optymalne rozwiązanie - THEMA
 
Ten międzynarodowy, wielojęzyczny schemat kategorii tematycznych, opracowany przez EDItEUR i wdrożony już w wielu europejskich (i nie tylko) krajach, systematyzuje publikacje w sposób zarazem logiczny, jak i praktyczny z punktu widzenia sprzedaży.
Jest uporządkowany, elastyczny, szczegółowy. Oprócz podstawowych kategorii wydawniczych zawiera szereg dodatkowych parametrów, takich jak choćby deskryptory geograficzne i historyczne, umożliwiające bardzo dokładne "opisanie" publikacji, co nie pozostaje bez wpływu na komfort pracy z książką na poziomie sprzedażowym i analitycznym.
 
Nie mamy wątpliwości, że unifikacja kategorii jest dobrym pomysłem i przyniesie korzyści całej branży wydawniczej w Polsce.
Podjęliśmy decyzję o implementacji THEMA w strukturze systemu Elibri.
 
Od 1 stycznia 2019 roku, to właśnie THEMA v1.3 będzie głównym modelem kategoryzacji książek wprowadzanych do bazy Elibri.
 
Aby przybliżyc zagadnienie, przygotowaliśmy szereg materiałów, które będziemy sukcesywnie udostępniali, ale zacznijmy od najważniejszego, tu znajdziesz schemat kategorii: THEMA a tu przykłady kategoryzacji książek.
 
Jeśli jakiekolwiek aspekty THEMA są dla Ciebie nadal niejasne, pisz na adresy norbert@elibri.com.pl, tomek@elibri.com.pl, a my postaramy się pomóc i udzielić dodatkowych wyjaśnień.