Innowacyjne repozytorium archiwów on-line

ART REPO jest rezultatem połączenia doświadczeń programistów i projektantów oraz neurochirurga, zajmującego się badaniem możliwości ludzkiego mózgu w zakresie przyswajania danych, w zależności od sposobu ich prezentacji. Efektem kilku lat pracy jest baza danych, która umożliwia funkcjonalne, wygodne i łatwe wprowadzanie danych tekstowych i obrazkowych.
 
ART REPO wizualizuje biografie artystów, historie ludzi, instytucji i wydarzenia w formie przejrzystych, interaktywnych osi czasu, prowadzących użytkownika przez kolejne pokłady informacji. Użytkownicy otrzymują dzięki narzędziu znacznie więcej informacji, niż ma to miejsce w przypadku baz danych o tradycyjnym wyglądzie. 
 
Ogromną wartością ART REPO jest możliwość tworzenia relacji pomiędzy zdarzeniami, ludźmi i miejscami. Wszystkie połączenia generowane przez system mogą być wizualizowane w formie mapy (np. mapy Polski lub Europy), prezentując ważne ośrodki sztuki i kultury lub w formie „konstelacji” wzajemnych relacji.
 
ART REPO to użyteczne narzędzie dla organizacji pozarządowych pracujących z archiwami, galerii sztuki, muzeów i bibliotek, a także dla pozostałych instytucji zajmujących się dziełami sztuki, archiwizacją i digitalizacją zasobów. 
 
Zainteresowanych produktem zapraszamy do kontaktu.