Czym jest platforma eLibri?

eLibri to jednolita, usystematyzowana baza danych publikacji sprzedawanych przez wydawnictwa, hurtownie i księgarnie. eLibri to instrument marketingowy otwarty dla wszystkich uczestników rynku księgarskiego.

Jaki jest cel funkcjonowania eLibri?

Celem eLibri jest udostępnienie branży wydawniczo-księgarskiej, jak i jej klientom, informacji o dostępnych produktach, jak i tych, których premiera jeszcze nie nastąpiła (zapowiedzi).

Kto może korzystać z eLibri?

Do platformy mogą dołączyć wszyscy uczestnicy rynku wydawniczo-księgarskiego, a więc wydawcy, hurtownicy i księgarze. Otwarci jesteśmy także na innych partnerów – jak uczestnicy systemów aukcyjnych, porównywarki cenowe czy portale czytelnicze.

Chcę się zarejestrować w systemie, gdzie mogę to zrobić?

Panel rejestracji i logowania dostępny jest w górnej części strony głównej www.eLibri.com.pl

Czy rejestracja w systemie związana jest z jakimiś opłatami?

Rejestracja w eLibri jest bezpłatna.

Jakie informacje znajdę w eLibri?

W bazie eLibri znajdziesz szczegółowe dane na temat książek, takie jak: tytuł, podtytuł, tytuł oryginalny, nośnik na którym publikacja jest udostępniana, dane o osobach związanych z powstawaniem publikacji, wymiary fizyczne nośnika, liczbę stron, liczbę nośników (np. CD), opisy merytoryczne, dane handlowe, kategorie tematyczne.

Co eLibri robi z pozyskanymi informacjami?

eLibri udostępnia informacje o publikacjach hurtowniom księgarskim, księgarniom stacjonarnym i księgarniom internetowym, które zdecydowały się na współpracę z nami.

Jaki system kategoryzacji stosuje eLibri?

Na platformie eLibri każdy wydawca może zastosować własny system kategorii. Przy udostępnianiu danych innym firmom, kategorie są dopasowywane do systemu stosowanego przez dany podmiot.

Czy w eLibri znajdę coś więcej niż opisy?

eLibri wyróżnia się m.in. gromadzeniem fragmentów publikacji. Każdy z zamieszczonych w bazie eLibri tytułów może być wzbogacony o materiały takie jak: fragmenty w formatach .pdf, .jpg, .mp3, .wma, recenzje, notki biograficzne autorów.

Czego jeszcze mogę dowiedzieć się o tytułach w eLibri?

W eLibri znajdziesz informację o dostępności publikacji w firmach dystrybucyjnych i wydawnictwach udostępniających taką informację.

Czy potrzebuję specjalistycznego oprogramowania, aby korzystać z eLibri?

Do wprowadzania i zarządzania informacjami o tytułach nie jest wymagane dedykowane oprogramowanie. System funkcjonuje w trybie online, do jego obsługi wystarczy przeglądarka internetowa.

Jak mogę zintegrować swój system informatyczny, aby importować dane z eLibri?

Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego konektora, który umożliwi połączenie z serwerami eLibri i import danych.